"Zachwyt nad Andami" -
kolejne Spotkanie Międzykulturowe w sosnowieckiej KANIE!

KANA wraz z restauracją AfreeKANA zapraszają miłośników podróży, górskich wędrówek i dziewiczej przyrody na ostatnią odsłonę "Sosnowieckich Spotkań Międzykulturowych". Tym razem, 9 grudnia /poniedziałek/ o godz. 18.00 naszymi Gośćmi będą Bożena Jasiak i Dariusz Gusiew, którzy podzielą się z uczestnikami wieczoru wspomnieniami ze swojej podróży do Boliwii, Ekwadoru i Peru.

Zachwyt nad Andami

"Sosnowieckie Spotkania Międzykulturowe" to cykliczny projekt, który ma na celu przybliżenie mieszkańcom Z wyprawy do najdalszych zakątków Ameryki Południowej podróżnicy przywieźli do kraju bogatą dokumentację fotograficzną i autorski film, który stał się niezwykłą pamiątką ze spotkania z dziką przyrodą i inną kulturą. Skute lodem i schowane pod śniegiem wierzchołki niedostępnych Andów, górujących nad okolicą i mozaika soczystych barw natury sprawiły, że podróżnicy zachwycili się Boliwią, Ekwadorem i Peru. W czasie spotkania w sosnowieckiej KANIE opowiedzą, co sprawiło, że tak odległe, surowe i często niebezpieczne dla człowieka miejsca, wywarły tak silne wrażenie. Podróżnicy przywiozą również część prywatnej kolekcji motyli południowoamerykańskich, która powstała w czasie wyprawy.
"Sosnowieckie Spotkania Międzykulturowe" to cykliczny projekt, który ma na celu przybliżenie mieszkańcom Sosnowca różnorodności kulturowej świata, a opowieści i wspomnienia gości, prezentacje multimedialne, filmy autorskie, fotografie, pamiątki i egzotyczne wyroby rękodzielnicze pozwolą poczuć atmosferę miejsc, którym są poświęcone poszczególne spotkania.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak wcześniej warto odebrać z sekretariatu KANY wejściówkę, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt "Sosnowieckie spotkania międzykulturowe" jest dofinansowany przez Urząd Miejski w Sosnowcu.