Spotkanie pt. "Sen pod baobabem"
rozpoczęło "Sosnowieckie Spotkania Międzykulturowe"!

W miniony poniedziałek, 23 września w restauracji AfreeKANA zainaugurowaliśmy projekt KANY pn. "Sosnowieckie Spotkania Międzykulturowe". Nasza nowa inicjatywa jest w szczególności skierowana do miłośników dalekich podróży oraz dzikiej przyrody i zakłada spotkania z zaproszonymi gośćmi, którzy dzielą się swoimi wspomnieniami z podróży do miejsc, do których dotarli i gdzie żyli jak miejscowa ludność. Ze swoich wypraw przywieźli nie tylko pamiątki i bogatą dokumentację fotograficzną, ale przede wszystkim wiedzę o życiu zwykłych ludzi z dala od naszej, zachodniej cywilizacji.

Sen pod baobabem

Pierwszym Gościem AfreeKANY był śląski dziennikarz, wydawca, przedsiębiorca, ale przede wszystkim podróżnik i autor uznanego za najlepszą książkę podróżniczą 2012 r. w plebiscycie "Książka Roku", zbioru afrykańskich opowieści pt. "Sen pod baobabem" – Tadeusz Biedzki. Autor, swoją opowieścią przybliżył uczestnikom spotkania Afrykę, którą poznał, pokochał, ale i którą darzy niechęcią. Zgromadzeni w AfreeKANIE poznali zatem za sprawą Tadeusza Biedzkiego i pierwszej książki podróżniczej jego autorstwa, prawdę o życiu na tym odległym kontynencie. Podróżnik opowiedział m.in. o ważnej roli kobiety w Afryce i trudach codzienności, o zwyczajach i kulturze, tak odległej mentalnie od naszej, że trudnej do wyobrażenia, o stosunku do pracy, wierzeniach, plemiennych legendach i życiowej mądrości. Spotkanie było też okazją, by nabyć książkę pt. "Sen pod baobabem" z dedykacją od autora. Afrykański klimat wieczoru dopełniła degustacja kawy z Tanzanii, napoju z malwy senegalskiej i citronelli.

Gotowanie w AfreeKANIE

Udział w projekcie "Sosnowieckie Spotkania Międzykulturowe" jest bezpłatny, jednak wcześniej warto zatroszczyć się o wejściówkę w naszym sekretariacie, gdyż liczba miejsc na każde ze spotkań jest ograniczona.
Na kolejne spotkanie zapraszamy już 22 października /we wtorek/ o godz. 18.00. Naszymi Gośćmi będą Bożena Jasiak i Dariusz Gusiew, którzy opowiedzą o Ekwadorze, Kolumbii i Peru, prezentując autorski film z wyprawy i kolekcję motyli z Amazonii.

Projekt "Sosnowieckie spotkania międzykulturowe" jest dofinansowany przez Urząd Miejski w Sosnowcu.

Powrót