"Sosnowieckie Spotkania Międzykulturowe" NOWY PROJEKT KANY rusza spotkaniem pt. "Sen pod baobabem"!
KANA wraz z restauracją AfreeKANA zapraszają serdecznie wszystkich miłośników dalekich podróży, dzikiej przyrody, ciekawych innych kultur i życia zwykłych ludzi z dala od cywilizacji do udziału w nowym projekcie pn. "Sosnowieckie Spotkania Międzykulturowe". W restauracji AfreeKANA zaproszeni goście zaprezentują różne rejony i miejsca na świecie, do których dotarli, gdzie nauczyli się wytwarzania rękodzieła, poznali różne kultury i religie, odwiedzili niecodzienne zakątki, nauczyli się przygotowywania lokalnych, plemiennych potraw i stosowania tamtejszej medycyny ludowej. Ze swoich wojaży przywieźli piękny bagaż wspomnień i doświadczeń, którymi podzielą się z uczestnikami projektu.

Sen pod baobabem

W ten sposób mieszkańcy Sosnowca poznają świat w jego różnorodności kulturowej, a opowieści gości, prezentacje multimedialne, filmy autorskie i zgromadzone przez nich fotografie, pamiątki i egzotyczne wyroby rękodzielnicze pozwolą poczuć atmosferę miejsc, którym będą poświęcone poszczególne spotkania.
Pierwsze z nich, zatytułowane "Sen pod baobabem" odbędzie się już 23 września /w poniedziałek/ o godz. 18.00. Gościem AfreeKANY będzie Tadeusz Biedzki - śląski dziennikarz, wydawca, przedsiębiorca, ale przede wszystkim podróżnik, autor uznanego za najlepszą książkę podróżniczą 2012 r. w plebiscycie "Książka Roku", zbioru afrykańskich opowieści pt. "Sen pod baobabem". Uczestnicy pierwszego międzykulturowego spotkania poznają historię niezwykłych losów ludzi, również białych, zamieszkujących afrykański kontynent. Autor opowie o biedzie, która jest powodem do dumy, o wierze w duchy, która wyjaśnia dlaczego sąsiad złamał nogę, o plemieniu, które twierdzi, że przybyło na Ziemię z kosmosu, o sprzedawaniu dzieci, o tabu mordowania albinosów dla ich krwi i kości oraz o wielu innych niepojętych dla Europejczyka rzeczach... Taką Afrykę Tadeusz Biedzki raz kocha i podziwia, a innym razem nienawidzi.
W trakcie spotkania będzie można nabyć egzemplarze prezentowanej książki, opatrzone autografem autora. Afrykański temat i klimat spotkania dopełni degustacja kawy z Tanzanii i napoju z malwy senegalskiej.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak wcześniej warto zatroszczyć się o wejściówkę w naszym sekretariacie, gdyż liczba miejsc na każde ze spotkań jest ograniczona.
W czasie kolejnych odsłon projektu uczestnicy poznają m.in. Ekwador, Kolumbię, Peru, Kambodżę, Laos i Wietnam. Projekt "Sosnowieckie spotkania międzykulturowe" jest dofinansowany przez Urząd Miejski w Sosnowcu.

Projekt "Sosnowieckie spotkania międzykulturowe" jest dofinansowany przez Urząd Miejski w Sosnowcu.