AfreeKANA to klimat Afryki w naszym mieście, to słoneczne ciepło Czarnego Lądu, egzotyczny wymiar codzienności. AfreeKANA to radość posiłku, spotkania ze znajomymi przy filiżance świeżo parzonej kawy, to długie rozmowy o czym tylko chcecie w oryginalnie urządzonym wnętrzu i miłej, bezpiecznej atmosferze.

AfreeKANA

Stawiamy na smak, więc serwujemy zawsze świeże i pyszne potrawy: sałatki, kanapki i desery. Staramy się, aby wszystko, co podajemy było zdrowe. Tym, którzy szczególnie polubią to miejsce i naszą kuchnię polecamy także niedrogie obiady abonamentowe.

Włączamy się również w akcje charytatywne na rzecz Afryki. Szczególnie zaś na uwadze mamy dobro afrykańskich dzieci, nierzadko osieroconych i pozostawionych samym sobie. Pod szczególną opieką mamy dwoje z nich: dziewczynkę - Joyce Tembo i chłopca - Christophera Katongama. Oboje pochodzą z Zambii. Dzieci przyszły na świat w 2000 roku, czyli dokładnie wtedy, kiedy powstała sosnowiecka KANA. Część dochodu z działalności AfreeKANY przekazujemy na ich edukację i utrzymanie w rodzinnej wiosce. Chcemy bowiem, by AfreeKANA była miejscem, gdzie nasza młodzież dostrzeże problemy głodu, chorób i wojen Czarnej Afryki.

Christopher Katongama

AfreeKANA to także dobra muzyka i rozrywka. Jesteśmy przede wszystkim klubem dla młodzieży i z myślą o młodzieży tworzymy naszą ofertę. Dlatego nie zabraknie sceny dla młodych. Postaramy się także, by odwiedzali nas ludzie świata kultury i sztuki, podróżnicy i globtroterzy. Będziemy też zapraszać Was na muzyczne wieczory.

Foto: Marcin Kydryński

Już teraz na ścianach klubu zobaczyć można fotogramy Marcina Kydryńskiego - podróżnika, fotografika, dziennikarza muzycznego, kompozytora i autora tekstów. Swoje prace udostępnił AfreeKANIE, uznając jej działalność za wartościową, ważną i słuszną. Afryka widziana jego oczyma i uwieczniona na fotografii, buduje klimat klubu i zachwyca pięknem krajobrazów. W tle sączy się nastrojowa muzyka.

Potrawy przygotowują:
Adam Wostal - kucharz

Miłych Gości obsługują:
Weronika
Wiktoria
Zuzanna

Serdeczne podziękowania dla Pana Wojciecha Warzechy za wykonanie fotografi naszych potraw w dziale Dzikie Menu.

A więc przychodźcie, by raczyć podniebienie, cieszyć oko i ucho!
Bo AfreeKANA do dzika przyjemność jedzenia! I nie tylko...

Restauracja AfreeKANA mieści się w budynku
Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA

KANA Sosnowiec